Komu pomáháme?

Společně ve spolupráci s organizací www.morskezelvy.cz se snažíme ochránit mořské želvy!


Informace o projektu Chráníme mořské želvy

Mořské želvy jsou na světě už 110 milionů let. Dnes jim bohužel hrozí vyhynutí! V Indonésii se vyskytuje šest ze sedmi světových druhů. Početnost populace těchto plazů nejen v Indonésii neustále klesá, někde až o 90 % za posledních 50 let! Chráníme ostrovy v oblasti Berau v Indonésii, která je nejdůležitějším líhništěm ohrožených karet obrovských v celé jihovýchodní Asii a jedno z nejdůležitějších líhnišť na světě. Vejce tu ale kladou i kriticky ohrožené karety pravé. Ochranu podporujeme také na ostrově Lembata na jihu Indonésie. Působíme i jako konzultanti například na Srí Lance. Učíme děti porozumět přírodě a nabízíme místním lidem alternativní způsoby obživy, které jsou šetrnější k přírodě a životnímu prostředí.

Díky práci našich ochranářů se bezpečně vylíhlo a do moře dostalo už více než 3 100 000 malých želv a toto číslo každý den stoupá!

Pokud si vyberete, že část peněz z Vašeho trička půjde na náš projekt, přispějete tak na platy ochranářů a další nezbytné výdaje pro chod projektu. Více informací naleznete zde: www.morskezelvy.cz

Společně ve spolupráci s organizací www.sazimebudoucnost.cz se snažíme zasadit 10 milionů stromů!


Informace o projektu Sázíme budoucnost

Cílem iniciativy Sázíme budoucnost je připravit Českou republiku na změny klimatu. Stromy jsou jedním z nejúčinnějších nástrojů, jaké máme. Chceme jich během pěti let do polí, zahrad a měst dostat 10 milionů a vrátit tak do naší krajiny život. Za každého Čecha a Češku jeden, společně hlavou, srdcem i rukama. Více informací najdete na našich stránkách www.sazimebudoucnost.cz

Společně ve spolupráci s organizací www.justicefornature.org se snažíme vyčistit oceány!


Informace o projektu Vyčisti oceán

Spolek Prales dětem je součástí světové ochrany přírody a ohrožených druhů zvířat. V rámci iniciativy Justice for Nature se soustředí na přímou ochranu vzácných ekosystémů deštného pralesa a oceánu. Energií spolku jsou protipytlácké hlídky, ochrana biotopů před ilegálními aktivitami a vzdělávání dětí, komunit a široké veřejnosti. Jako člen Mezinárodní federace strážců (International Ranger Federation) spolupracují s rangery z několika kontinentů.

V rámci projektu Blue Life chrání mořský ekosystém v souostroví Pulau Banyak v Indonésii a nově vzniká též spolupráce v Kostarice. Ostrůvky u indonéské Sumatry jsou významnou lokalitou pro mořské želvy a místem s barevnými korálovými útesy. S pomocí dobrovolníků čistí pláže od naplavených odpadků, střeží želví kladiště před pytláky, v rámci hlídek na moři vystupují proti ilegálnímu a nešetrnému rybolovu, včetně vzdělávání místních rybářských komunit k odpovědnému vztahu k oceánu. Více informací najdete na www.justicefornature.org 

Naše trička najdete i v kočičí kavárně Pohoda

O nás:

Jsme tak trochu jiná kavárna v centru Pardubic. Najdete nás na Karlovině u podchodu. Dostanete se k nám z nádraží linkou MHD č. 6, 8 a 88, zastávka Karla IV.

Provoz jsme zahájili 24. dubna 2016. Prostory jsme zařídili tak, aby na naše hosty působily co nejpozitivněji, aby zapomněli na okolní svět a užívali si přítomnost naší kočičí party u skvělé italské kávy Valentino. U kávy ale naše nabídka nekončí. V nabídce jsou i výborné zákusky dle denní nabídky, zmrzlinové poháry Mňau, kvalitní čaj Ahmad či Sonnentor, čerstvé šťávy UGO, které nejsou konzervovány tepelnou úpravou ani chemicky, domácí limonády, horké čokolády, výborná vína od moravských vinařů.

Kavárna je bezbariérová.

Pokud sháníte dárek nebo si chcete sami udělat radost, máme pro Vás možnost nakoupit v našem Kočičím obchůdku Pohoda. Sortiment je rozmanitý, od hraček pro kočičky, misky, prostírání, ale i knihy, bižuterie, porcelán, obrázky, plechové tabulky a dózy a mnoho dalšího.

Pokud se chcete sami realizovat, můžete nám něco pěkného namalovat, či jen napsat do našich kočičích knih.

Pohoda je mým splněným snem, ve kterém se mi podařilo zkombinovat práci, která mne naplňuje, místo, kam se hosté rádi vrací nejen kvůli felinoterapii (léčba kočkou) a zároveň místo, ze kterého můžeme pomáhat kočičkám z Kočičího depozita Catky Lovčice u Čáslavi nalézt nový domov. 

Jája Jelínková, majitelka kavárny